SILNIKI ELEKTRYCZNE


Podstawą działania wielu urządzeń elektrycznych, w tym SILNIKÓW, jest zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Od czasów Edisona i Tesli pojawiło się wiele rozwiązań konstrukcyjnych budowy silnika elektrycznego, jednak zasada działania pozostała ta sama. Uzwojony wirnik silnika obraca się dzięki wzajemnemu oddziaływaniu pola magnetycznego elektromagnesu (stojana) oraz pola pochodzącego z prądu przepływającego przez uzwojenie wirnika. W naszej ofercie znajduje się szeroki asortyment silników 1-fazowych i 3-fazowych ogólnego przeznaczenia o mocowaniach łapowych oraz kołnierzowych. Przyjmujemy również zamówienia na silniki w wykonaniach specjalnych.

SILNIKI DO ODKURZACZY


W ciągłej sprzedaży posiadamy kilkanaście rodzajów zamienników do silników odkurzaczy wielu znanych marek o mocy od 1000 do 2000 W.

FALOWNIKI


Falowniki nazywane też przemiennikami częstotliwości są urządzeniami służącymi do płynnej regulacji prędkości obrotowej trójfazowych silników indukcyjnych. Oprócz sterowania obrotami zastosowanie falownika daje wiele możliwości programowania parametrów takich jak moment obrotowy, czas rozruchu, pracy i hamowania. Występują falowniki 1-fazowe zasilane z sieci jednofazowej oraz 3-fazowe, do których zasilnia konieczne są trzy fazy. Ogromną zaletą jest też znaczny wzrost energooszczędności urządzeń pracujących z przemienikami częstotliwości.

ŁOŻYSKA


Łożyska kulkowe jednorzędowe to najpopularniejsze łożyska charakteryzujące się prostą konstrukcją, przystosowaną do pracy w wysokich prędkościach obrotowych. Mają głębokie bieżnie bez kanałów do kulek, a ich główną zaletą jest duży stopień przylegania kulek do bieżni, dzięki czemu mogą przejmować obciążenia promieniowe i obciążenia osiowe w obu kierunkach.
Dostępne są 3 klasy jakościowo-cenowe.
Zakres oferowanych średnic wewnętrznych: 5mm - 55mm
Zakres oferowanych średnic zewnętrznych: 16mm - 120mm

http://www.profil-lodz.pl