PROFIL - Przewody Nawojowe - Druty Nawojowe

PROFIL - Katalog on-line

   Halogeny LED, taśmy LED, żarówki LED - PROFIL ŁÓDŹ

Jedną z gałęzi którą posiadamy w swojej ofercie są elementy związane z oświetleniem ledowycm. Do grupy tej grupy należą między innymi taśmy LED z diodami SMD, które mają wiele zastosowań praktycznych, ale mogą funkcjonować również jako element dekoracyjny. Poszczególne taśmy mogą różnić się ze względu na rodzaj zastosowanych w nich diod, częstotliwość ich rozmieszczenia, a także kolor emitowanego przez nie światła. W ofercie mamy również taśmy z diodami RGB, które emitują światło o dowolnej barwie, do zmiany koloru służy specjalny sterownik.

Najbardziej popularną taśmą LED cechującą się bardzo dobrym stosunkiem mocy świetlnej do poboru energii elektrycznej jest taśma z diodami 3528 . Głównymi zaletami takich pasków LED są: tanie w eksploatacji, niewielka cena ale oferują bardzo duże możliwości oświetleniowo-dekoracyjne (oświetlenie mebli, blatów kuchennych itp.)

Taśma LED SMD 2835 to efektywniejszy zamiennik taśmy LED na diodach 3528, W przeciwieństwie do taśmy na diodach 3528 SMD, model ten produkowany jest na podwójnym miedzianym podłożu FPC, przez co ograniczone zostają spadki napięć.

Taśmy LED 5050 SMD są mocniejszą wersją tradycyjnych taśm ledowych wykorzystywanych jako oświetlenie dekoracyjne m.in.: łazienek czy kuchni. Paski LED 5050 SMD charakteryzują się o wiele silniejszym światłem niż ich odpowiedniki czyli SMD 3528. Taśma LED 5050 ze względu na silniejsze diody posiada również wyższy pobór mocy, który na rolce o długości 5m, przy 300 diodach sięga ok 70W.

Taśma RGB bardzo ogólnie mówiąc jest to taśma, która pozwala na uzyskanie dowolnego koloru. System barwny RGB jest jednym z modeli przestrzeni barw, czyli umownego zapisu obserwowanych kolorów. Jego nazwa wywodzi się od pierwszych liter angielskich nazw barw podstawowych, czyli: R – Red – czerwony, G – Green – zielony oraz B – Blue – niebieski
Ponadto w sprzedaży mamy również inne akcesoria do taśm LED takie jak profile aluminiowe, klosze oraz niezbędne zasilacze.

Transformatory przeznaczone do taśm, modułów, paneli, listew i żarówek LED oraz innych urządzeń elektrycznych zasilanych prądem stałym 12V, 24V DC. Oferowane zasilacze cechują się estetycznym wyglądem, atrakcyjną ceną, wysoką sprawnością, prostym, szybkim montażem oraz długą żywotnością.

Posiadamy żarówki LED o gwintach E14, E27, GU10, MR16. Są one znakomitym zamiennikiem tradycyjnych żarówek. Charakteryzują się bardzo długim czasem żywotności (ich wydajność sięga powyżej 50 000 godzin co oznacza kolejną wymianę dopiero za kilkadziesiąt lat).

Oferowane halogeny LED wyróżniają się doskonałą jakością i świetlnymi parametrami (bardzo mały pobór mocy lamp LED oraz solidna konstrukcja).

.

.